Oğuz Esen Resmi Fan Clup İndir-Dinle 2011
Windows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması 112

Join the forum, it's quick and easy

Windows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması 112
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Windows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması

ikon2 Windows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması

Mesaj tarafından Mc Zindan Ankara Style Çarş. Mart 10, 2010 6:31 pm

Güç yönetimi özellikle taşınabilir bilgisayar kullanıcıları için çok
önemli bir unsurdur. Taşınabilir bilgisayarlarda pil ömrü ne kadar uzun
olursa kullanım süreside o kadar artacaktır. Kullanım süresini uzatmak
için bir takım temel bilgilere sahip olmak gerekir. Eğer bir Notebook
kulanıcısıysanız aşağıdaki yazılarımızı inceleyerek nasıl pil tasarrufu
yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Windows XP Kurulu Notebook’larda Pil/Güç Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

Bataryadan daha fazla yararlanmak için güç tasarrufu yapma…
Kullanmadığınız
aygıtları kapatın veya kaldırın. Birçok evrensel seri veri yolu (USB)
aygıtı yalnızca bağlıyken bile güç kullanır. USB fare kullanıyorsanızWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll
farenin bağlantısını keserek ve dokunmatik yüzey veya tablet kalemi
kullanarak güç tasarrufu sağlayabilirsiniz. USB flash sürücüsü
kullanıyorsanızWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll bu sürücüyü kullanmadığınız zamanlarda çıkarın.

Personal Computer Memory Card International Association (PCMCIA) kartları ve tümleşik kablosuz aygıtlar (Wireless Windows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll Bluetooth) da güç kullanır. Çalıştığınız sırada bu aygıtlara ihtiyacınız yoksa bunları devre dışı bırakın.
Ekran parlaklığını azaltın. EkranWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll diğer bilgisayar donanımlarındanWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll hatta sabit diskinizden ve CPU’nuzdan bile daha fazla güç kullanabilir.
Ekran parlaklığını azaltmak için fn+F7 tuşlarına basın. Parlaklık düzeyini sürekli azaltmak için kısayol tuşlarını basılı tutun.
Dahili hoparlörlerin yerineWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll harici güç kaynağına takılı olan isteğe bağlı hoparlörleri kullanın veya gerektiğinde sistem ses düzeyini ayarlayın.
Güç Seçenekleri’ne genel bakış
Denetim Masası’ndaki Güç Seçenekleri’ni kullanarakWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll
dilediğiniz sayıdaki bilgisayar aygıtının veya tüm sistemin güç
tüketimini azaltabilirsiniz. Bilgisayarınızın güç kullanımı yöneten bir
ayarlar topluluğu olan bir güç şeması seçerek bunu yapabilirsiniz.
Kendi güç düzeninizi oluşturabilir veya Windows tarafından sağlananları
kullanabilirsiniz.

Ayrıca güç şemasında tek tek ayarları ayarlayabilirsiniz. ÖrneğinWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll donanımınıza bağlı olarak şunları yapabilirsiniz:
Başlat / Ayarlar / Denetim Masası / Güç Seçenekleri bölümünden;
Güç kaybını önlemek içinWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll
ekranınızı ve sabit diskinizi otomatik olarak kapatın.
Kullanılmadığında bilgisayarınızı bekleme konumuna getirin. Bekleme
konumundaWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll tüm bilgisayar düşük güç durumuna geçiş yaparWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll
monitör ve sabit disk gibi aygıtlar kapanır ve bilgisayar kullandığı
gücü en aza indirir. Bilgisayarı tekrar kullanmak istediğinizdeWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll bekleme konumundan hemen çıkacak ve masaüstünüz tamamen bıraktığınız durumda karşınıza gelecektir. Bekleme konumuWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll
özellikle taşınabilir bilgisayarlarda pil gücünü korumak için
kullanışlıdır. Bekleme konumunda masaüstü durumunuz diske
kaydedilmediğindenWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll oluşabilecek bir güç kaybı kaydetmediğiniz bilgilerinizi yitirmenize neden olabilir.

Bilgisayarınızı bekleme konumuna geçirin. Hazırda bekleme özelliğiWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll her şeyi diskin belleğine kaydederWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll önce monitör ve sabit diskiniziWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll sonra da bilgisayarınızı kapatır. Bilgisayarınızı yeniden açtığınızdaWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll masaüstünüz bıraktığınız durumda karşınıza gelir. Bilgisayarınızı hazırda bekletmeden çıkarmaWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll bekleme konumundan çıkarmadan daha çok zaman alır.
GeneldeWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll gücü daha verimli kullanmak içinWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll kısa süre için de olsaWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll ekranınızı veya sabit diskinizi kapatırsınız. Bilgisayarınızı bir süre kullanmayacaksanızWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll bilgisayarınızı tüm sisteminizi düşük güç konumuna getirecek bekleme konumuna getirin. BilgisayarınızıWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll uzun süre veya bir gece kullanmayacaksanızWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll hazırda bekletme durumuna geçirin. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızdaWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll masaüstünüz eksiksiz olarak bıraktığınız durumda karşınıza gelir.
Batarya
Kullanıma bağlı olarak bitmektedir. Bataryadan daha fazla yararlanmak
için yukarda belirtilen uygulamaları yapmanız tavsiye edilmektedir.

Windows Vista Kurulu Notebook’larda Pil/Güç Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

Tek bir şarjdan en yüksek verimi alın…
Güç tüketimini en aza indirmek için Güç koruma güç planını kullanın…
Güç tasarrufu yapan bir güç planı seçin. Güç planıWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll mobil bilgisayarınızın gücü nasıl yönettiğini denetleyen donanım ve sistem ayarları topluluğudur. Bu ayarlarWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll mobil bilgisayarınızı kullanmadığınızda bir güç koruma durumuna geçiş yapmak gibi güç koruma önlemlerini içerir.
Bilgisayarınızın gücünü yönetmenize yardımcı olmak amacıyla Windows aşağıdaki planları sağlar:
Güç planlardan birinin güç ayarlarını görmek veya değiştirmek içinWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll Denetim Masası /Güç seçenekleri bölümünden seçebilirsiniz.
- Dengeli Enerji tasarrufunu performansla dengelerWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll
- Güç koruma Enerji tasarrufu yaparWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll
- Yüksek performans Sistem performansını en üst düzeye çıkarır.

Dengeli koruma: İhtiyacınız olduğunda tam performans sağlar ve etkinlik dışı kalma süresi boyunca güç tasarrufu yapar.
Güç koruma: Sistem performansını düşürerek güç tasarrufu sağlar. Bu planWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll mobil bilgisayar kullanıcılarına tek pil şarjından en fazla verimi almaları konusunda yardımcı olur.
Yüksek performans: Sistem performansını ve yanıt vermeyi en üst düzeye çıkarır. Mobil bilgisayar kullanıcıları bu planı kullanırkenWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll pillerinin diğer güç planlarındaki kadar uzun süre dayanmadığını fark edebilirler.
İşte pilinizin gücünü artırmanıza yardımcı olacak birkaç kolay ipucu:
Ekran parlaklığını azaltın. EkranWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll diğer bilgisayar donanımlarındanWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll hatta sabit diskinizden ve CPU’nuzdan bile daha fazla güç kullanabilir.
Ekran parlaklığını azaltmak için fn+F7 tuşlarına basın. Parlaklık düzeyini sürekli azaltmak için kısayol tuşlarını basılı tutun.
Kullanmadığınız
aygıtları kapatın veya kaldırın. Birçok evrensel seri veri yolu (USB)
aygıtı yalnızca bağlıyken bile güç kullanır. USB fare kullanıyorsanızWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll
farenin bağlantısını keserek ve dokunmatik yüzey veya tablet kalemi
kullanarak güç tasarrufu sağlayabilirsiniz. USB flash sürücüsü
kullanıyorsanızWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll bu sürücüyü kullanmadığınız zamanlarda çıkarın.

Personal Computer Memory Card International Association (PCMCIA)
kartları ve tümleşik kablosuz aygıtlar da güç kullanır. Çalıştığınız
sırada bu aygıtlara ihtiyacınız yoksa bunları devre dışı bırakın.

Güç korumaya ilişkin bu ipuçlarıWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll
pilinizi bir kez şarj ettiğinizde alabileceğiniz en yüksek verimi
almanıza ve artık çalışmayan bir pile sahip olmanın vereceği
rahatsızlığı – ve olası sıkıntıyı – önlemenize yardımcı olabilir.

Windows’un
ekranı kapatmasından önce geçen süreyi kısaltın. Kısa bir süre için de
olsa mobil bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlardaWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll
Windows’un bilgisayar etkinlik dışı kaldıktan kısa bir süre sonra
ekranı kapatmasını sağlayarak güç tasarrufu elde edebilirsiniz.

Windows’un ekranı kapatacağı zamanı seçmek için:
1. Başlat / Ayarlar / Denetim Masası /Güç Seçenekleri tıklatarak açınız.
2.
Bir güç planı seçin sayfasındaWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll görev bölmesindeWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll Ekranın kapatılacağı zamanı seç’i tıklatın.
3.
Planın ayarlarını değiştirin sayfasındaWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll Ekranı kapat’ın yanındaWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll mobil bilgisayarınız pil gücüyle veya prize takılı biçimde çalışırken kullanmak istediğiniz ekran ve uyku ayarlarını seçin.
4.
Değişiklikleri kaydet’i tıklatın.
Batarya
Kullanıma bağlı olarak bitmektedir. Bataryadan daha fazla yararlanmak
için yukarda belirtilen uygulamaları yapmanız tavsiye edilmektedir.

Bu bilgilerin yanında Windows 7 üzerinde bulunan yeni bir özellikten bahsedeceğiz. Bu özellik ile sisteminizin Güç Yönetim Paporunu otomatik olarak çıkartabiliyorsunuz. Bu işlemi powercfg komutuna ekleyeceğiniz parametreler ile gerçekleştirmek mümkün.
Raporun oluşturulması yaklaşık 60 sn kadar sürüyor. Oluşturulan rapor aşağıdaki konuma bir html dosyası olarak kopyalanıyor.<blockquote>C:\Windows\system32\energy-report.html
</blockquote>Bu işlemi her ne kadar masaüstü bir bilgisayar üzerinde yapıyor olsaktaWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll
bu özellik aslında taşınabilir bilgisayarlar için geliştirilmiştir.
Ancak kendi sisteminiz üzerinde bu raporu oluşturarak fikir sahibi
olabilirsiniz. Bu rapor içerisinde güç yönetimi ile ilgili hataları ve
uyarıları bulabilirsiniz.

Güç yönetim raporunu oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;
1. İlk olarak Komut İstemi (Command Prompt)’ni aşağıdaki adımları izleyerek çalıştırıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken şeyWindows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Virgulll komut istemini Yönetici Haklarıyla çalıştırmak.Başlat Menüsü (Start Menu) -> Arama (Search) -> “cmd.exe

Windows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Windows-7-create-power-management-reports-cmd
2. Komut İstemi üzerinde aşağıdaki komutu yazıyoruz ve Enter‘a basıyoruz.
<blockquote> powercfg -energy

Windows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Windows-7-create-power-management-reports-cmd-powercfg

3. Bütün bu işlemlerden sonra aşağıdaki konum üzerinden oluşan raporu açıyoruz ve inceliyoruz.
<blockquote> C:\Windows\system32\energy-report.html
</blockquote>Windows 7 – Güç Yönetim Raporu Oluşturulması Windows-7-create-power-management-reports-cmd-powercfg-view

</blockquote>
Mc Zindan Ankara Style
Mc Zindan Ankara Style
Admin
Admin

Aktiflik Puanı : 13193

http://www.amasyateknoloji.tk