Oğuz Esen Resmi Fan Clup İndir-Dinle 2011

Split Second: Velocity

Aşağa gitmek

ikon1 Split Second: Velocity

Mesaj tarafından Mc Zindan Ankara Style Bir Ptsi Ocak 31, 2011 12:49 amArabanız ve refleksleriniz sizi hayata bağlayan tek şey olabilir!

Hepimiz sıkılmıştık. Sadece yarışıp araba modifiye etmekten. Ya da içimizdeki o yarışçı ve savaşçı ruhunun bastırılmasından. Hep aklımda Death Race filminin bir oyunu projesi yatardı. Bir çok oyun yapımcısı bunu denese de hiç biri bu kadar çok tutmadı. Geçtiğimiz hafta çıkan Split Second: Velocity içinizdeki savaşçı ruhla birlikte sizleri fethetmeye geliyor!Oyun sonuna kadar nefesinizi tutacaksınız!

Oyuna ilk girdiğimde menünün biraz karışık olduğu kanısına vardım.( Bana göre menü tıklayınca oyuna başlamalı J ) Biraz uğraştıktan sonrada nihayet oyuna başlaya bildim. Oyunumuzda her yarış oyununda olabileceği üzere Hemen Oynama(İngilizceye karşıyız) ve Kariyer sezonu gibi bir bölümümüz var. Kariyere başladığımızda karşımızda 6 yarıştan oluşan bölümler buluyoruz. Yarışların şöyle özellikleri var:Race: Rakiplerinize oyunun kendi yarattığı tuzakları kurarak onları sıralamadan düşürüp birinci olmalısınız. Patlattığınız rakip oyun dışı olmaz. Sıralama düşer.Air Strike: Bir helikopter havadan çeşitli mayın tarzı cisimler atar.Bu cisimler mavi renkte yanıp söndüklerine kendilerine konum aramaktadırlar. Kırmızı olduklarında helikopter o bölgelere füze fırlatır.Elimination: Race’den farklı olarak sonuncu olan belli zaman aralıklarıyla patlar. Örneğin 8. eğer 2 dakika içinde 7. ciliğe geçemezse patlayarak oyun dışı olur. Eğer 7. yi geçerse 8. sıraya düşen patlar.Survival: Bir tır 2 çeşit patlayıcı variller atar. Mavi variller sersemletme amaçlıdır. Pek etki etmez. Kırmızı varillerin biriyle çarpışmanız durumunda aracınız patlar. 3 kere patlama hakkı vardır. Eğer 3 ünüde kullanırsanız sürekli kırmızı variller yağmaya başlar. Oda kaçınılmaz ölüm demektir.Detonator: Zamana karşı yarışırısınız. Oyun size tuzaklar kurar.Elite Race: Bölüm bitirme yarışları. Bu yarışları daha 1. likle bitirebilmişliğim yoktur. Bir arkadaşın teorisine göre bu yarışları 2. olarak bitirip. İleride iyi arabalar açtığımızda geri dönerek geçebilirmişiz. Ne kadar işe yarar bilmiyorum. Benim gibi inatçı bi insansanız vay halinize.Yarışlar belli bir süreden sonra monoton olup insanı sıkabiliyor tabi ki. Buda biraz sabır isteyen bir oyun olduğunu gösterir. Oyunda düşmanlarımızın üstünde mavi patlatma simgeleri çıktığında (Sağ)CTRL tuşu ile onları tuzağa düşürebiliyoruz. Aynı zamanda final turunda ( Yani 3 tur varsa 3. turda) 1.ysek (Sol)SHIFT tuşuyla köprüler yıkıp düşmanlarımızı beklemedikleri yollara sokabiliyoruz.

Birde arabalar var tabi. Bu güne kadar yarış felsefemizi oluşturan NFS tarzındaki arabalar gibi bekledim ilk olarak. Fakat bildiğimiz yarış arabalarından farkları yoktu. Hayalimdeki Split Second arabası tam bana göre olmalıydı. Yani sadece bana özel olmalıydı. O kadarını yapamamışlar sanırım. Olsun o kadar kusur kadı kızında da olur diyerek devam etmek istiyorum.

Bu arabaların sürüşüne gelince oyunda hız göstergesinin olmaması beni hayal kırıklığına uğratan diğer nedendi. Her ne kadar şimdiye kadar oynadığım yarış oyunlarında pek bi faydasını göremesem de insanın ‘’ Vay anam vay 300 le gidiyor olum arabaya bak ‘’ demesi gerekiyor kendini kaptırması için. Gel gelelim hız göstergesi olmadığı için arabanın sesinden ve binaların geçişinden ne kadar hızlı olduğunu anlayabiliyoruz. ( Yapacak bir şey yok ) Dönüşler ve manevralar çok güzel olmuş. Herhangi bir cismin patladığında yarattığı basınçtan yararlanıp köşeleri kayarak dönebiliyoruz. Ve bu hızımıza hız katmamıza neden olup insanı daha bir heyecanlandırıyor. Bu bölümü fazla uzatmadan sizleri de bıktırmadan grafiklere ve seslere geçelim.Yanı başında patlayan bir bina?Oyunun grafikleri gerçekten mükemmel diyebilirim. Patlama efektleri, üstünüze devrilen kuleler, iniş yapan uçaklar tam anlamıyla mükemmel olmuş. Yani bir yarış oyunundan beklenenin üstünde olmuş. Bir FPS oyununda sadece silahların objelerin grafiklerinin iyi olmasını bekleriz. Yarış oyunlarında da arabalar ve yolların. Split Second’da çevre detaylarına çok önem verilmiş. Oyunun bu yapısı da oyunu diğerlerinden farklı kılıyor. Buda milyonlarca oyuncu kitlesini kendine bağlamış durumda. Bunlardan birkaç örnek vermek gerekirse. Bir iş makinesinin kepçesini sürüyüp bize tuzak kurması sırasında yerden çıkan kıvılcım efektleri, patlayan bir limanın denizin en ucundan başlayıp domino tarzında bir patlama gerçekleştirmesi vb. özellikler bizi kendine hayran bırakan özellikler.
avatar
Mc Zindan Ankara Style
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 3104
Aktiflik Puanı : 11145
Kayıt tarihi : 26/11/09
Yaş : 26
Nerden : ankara

http://www.amasyateknoloji.tk

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz