Oğuz Esen Resmi Fan Clup İndir-Dinle 2011
Bunları Biliyormuydunuz.. 112

Join the forum, it's quick and easy

Bunları Biliyormuydunuz.. 112
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bunları Biliyormuydunuz..

Sabit Bunları Biliyormuydunuz..

Mesaj tarafından Mc Zindan Ankara Style Salı Mayıs 18, 2010 1:56 pm

RESULULLAH HAKKINDA BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ

*** Kureyş kafirlerinin Efendimizin(SAV) mübarek ismi Muhammed (Övülen)e karşılık ona Muzamman (Suçlanan) ismini taktıklarıni...

*** Mekkeye ilk göç eden Müslümanın Ebu Talibin yeğeni Ebu Seleme olduğunu....

*** Hz. Peygamberin(ASM) hicreti beraber yapacaklarını söylemesi üzerine Hz. Ebubekir(RA)in sevinçten ağladığını&Kızı Aişenin(RA); O güne dek, Ebubekirin bu sözleri duyduğunda ağladığı gibi bir kişinin sevinçten ağlayabileceğini bilmiyordum dediğini...

*** Peygamber-i Zişan(ASM)ın Hicret sırasında Hz. Ebubekirden(RA) satın aldığı devenin isminin Kusva ( diğer ismi Adbadır.) olduğunu...

*** Resulullahın (SAV) Medineye teşrifinde Ebu Eyyub hazretlerinin devenin yükünü çözüp evine götürdüğünü. Efendimizin(ASM) kendilerinde misafir olması için yalvaranlara; Bir adam yüküyle beraber olmalı buyurduğunu...

*** Server-i Alemin(SAV) Medineye ilk teşriflerinde, kendisi ile ilk görüşmesinde iman eden Yahudi alemi Abdullah bin Selamın Ben-i Kaynuka Yahudilerinin dini lideri olup asıl isminin Hüseyin olduğunu, Efendimizin bu ismi (ASM) Abdullah olarak değiştirdiğini...

*** Abdullah bin Mesudun Kabede ilk defa Kuran okuyan insan olup, bunun üzerine Ebu Cehil tarafından yüzünden kılıçla yaralandığını...

*** Habibullah(SAV)a suikast için Medineye gelen Umeyr bin Vehbin karşılaştığında Efendimize(ASM) iman etmesi üzerine Hz. Ömerin(RA); İlk geldiğinde bir domuz bana ondan daha sevimliydi. Şimdi o bana çocuklarımdan daha sevimli dediğini...

*** Enesten rivayete göre Allah Resulünün(SAV); Allah yolunda hiç kimseye bana yapılan eziyet yapılmamış ve hiç kimse benim kadar baskıya maruz kalmamıştır. Öyle bir otuz gün, otuz gece geçirdim ki, ne benim ne de yanımda bulunan Bilalin yiyecek bir şeyimiz yoktu. Bilalin yalnız omuzlarını örten bir gömleği mevcuttu buyurduğunu...

*** Zübeyir Bin Avvamın sekiz yaşında iken Müslüman olup 18 yaşında hicret ettiğini...
Mc Zindan Ankara Style
Mc Zindan Ankara Style
Admin
Admin

Aktiflik Puanı : 13184

http://www.amasyateknoloji.tk